Введіть пошуковий запит

Тканинні ролети — популярний інтер'єр-тренд

18 червня 2019

Кожна людина мріє жити в гарному будинку, де будь-яка деталь здатна нести ноти тепла і комфорту. Тканинні ролети — модний тренд в інтер'єрі. Вже десятиліття вони популярні в світі, як оригінальний варіант оформлення вікон. У будь-якому приміщенні їм знайдеться місце. Вони можуть замінити обридлі штори і жалюзі.

За своїм естетичним і експлуатаційним якостям рулонні штори перевершують металеві жалюзі. Пояснити це можна просто. На відміну від них, вони регулюють потоки світла, прекрасно поєднуються з предметами декору, шторами і ламбрекенами. Тканинні ролети — це елемент лаконічного інтер'єру, що додає кімнаті сучасний і вишуканий вигляд.

Найбільшого поширення набули декоративні, напівпрозорі і не прозорі тканинні ролети. Декоративні служать тільки для краси, і не захищають кімнату від сонця. Напівпрозорі рекомендується використовувати для вікон, що знаходяться в тіні. Вони прекрасно захистять кімнату від сторонніх очей, але не від сонця. Тканинні ролети середньої щільності і не прозорі створять атмосферу прохолоди і не пропустять промені палючого сонця.

Відносно новий вид рулонних штор — тканинні ролети день-ніч. Це двошарова тканина, вага якої перевищує звичайні штори. Вони регулюються ланцюжком, за допомогою якої можна змінювати освітлення, опускати і піднімати штори. Тканинні ролети день-ніч набирають популярність, тому що поєднують в собі властивості жалюзі і красу рулонних штор, а також мають більш широку функціональність.

У виготовленні рулонних штор використовується величезний вибір матеріалів, різних за дизайном, кольором і призначенням. Завдяки спеціальному просоченню, тканинні ролети відштовхують пил і жир. Ці властивості дуже підходять для кухні та оцінити в процесі експлуатації.

Вибираючи рулонні штори можна зупинитися на однотонному забарвленні, а можна віддати перевагу матеріалу з цікавим візерунком. Якщо інтер'єр вимагає особливої вишуканості, то підійде фактурний жаккард. Є тканини, спеціально призначені для приміщення з підвищеною вологістю, а також пожежобезпечні.

Тканинні ролети по своїй щільності діляться на три види:
  1. Штори середньої щільності, що забезпечують 65-75% затримки світла.
  2. Cвітлонепроникні, які повністю блокують світло.
  3. З нормальною щільністю. Вони забезпечують затримку світла в межах 25-35% і дають хороше розсіяне світло.

Тканинні ролети є цілісне полотно, яке намотується на вал. За системою управління бувають тканинні ролети відкритого типу і закритого.

У тканинних ролетах відкритого типу вал розміщується вгорі віконної рами і доступний для огляду. Тканинні ролети закритого типу являють собою спеціальну конструкцію — касету, в яку поміщений вал. Ця конструкція кріпиться на стулку і утворює з нею єдине, часто художнє ціле. З боків на штапик клеяться алюмінієві напрямні, всередину яких вставляється тканину. Таким чином, закрита система повністю виключає появу щілин, через які буде просвічувати сонце.

За вартістю механізм відкритого типу дешевше, його можна використовувати для будь-яких вікон.

Рулонні штори дуже практичні. Завдяки різноманітним матеріалами тканинні ролети легко вписуються в будь-який інтер'єр, вносячи затишок і шарм в обстановку. Їх не потрібно часто прати і чистити. Вони захистять меблі від яскравого сонця. У складі їх матеріалу відсутні алергени.

Джерело