Введіть пошуковий запит

Український стартап SolarGaps почав продажі сонячних жалюзі в Україні

9 серпня 2019

SolarGaps — це розумні жалюзі з вбудованими сонячними панелями, які генерують енергію та забезпечують домашні прилади електрикою. Простою мовою, це такі маленькі сонячні батареї, які можна встановити прямо у себе в квартирі або приватному будинку.

Управляти системою можна за допомогою смартфона. Кут пластин автоматично налаштовується так, щоб можна було максимально ефективно використовувати сонячну енергію в різний час доби.

Компанія пройшла довгий шлях — від першого патенту на отримання гранту від Єврокомісії в 1 млн євро на удосконалення інноваційної технології. Тепер жалюзі SolarGaps можна придбати і в Україні. Партнером стане київська компанія SolarTech, яка впроваджує альтернативні джерела енергії в Україні з 2011 року.

Енергозберігаючі жалюзі будуть коштувати $350/м2 – це майже в два рази менше, ніж у Європі та США. На перший погляд, не найдешевше придбання, але завдяки йому, ви, по-перше, рятуєте планету, відкриваючи двері альтернативної енергетики. А по-друге, забуваєте про ціни на електроенергію. Одне вікно звичайних розмірів (1,5-1,7 м2) може генерувати близько 1 кВт/день, це – близько 25 кВт в місяць з урахуванням ймовірності поганої погоди.

Але 25 кВт в місяць – це лише чверть від усього економічного ефекту, стверджують в стартапі. Інша частина – 75% – забезпечується за рахунок shading-ефекту, приміщення набагато менше нагрівається влітку, ви практично не включаєте кондиціонер і тим самим економите електроенергію.

Джерело: Телеграм-канал MC Today

Ну а ми, в свою чергу, пропонуємо зменшувати рахунки за електрику, встановлючи на свої вікна тканинні ролети або жалюзі День-Ніч.