Введіть пошуковий запит

Колір тканинних ролет на вікна: модні тенденції 2020

24 лютого 2020

Рулонні штори — частина інтер'єру, не зазнає змін протягом тривалого терміну. Класичні штори і, тим більше, декор оновлюються зазвичай частіше. Вибору ролет слід приділяти уваги не менше, ніж шпалер або підлогового покриття. На першому плані в цьому питанні зазвичай коштує колір.

Серед рекомендацій по вибору кольору для рулонних штор дизайнери виділяють базові та трендові.

Базові принципи допоможуть скласти гармонійну палітру в будь-якій кольоровій гамі
 1. Перше, на що слід звернути увагу, коли вибираєте колір ролети на вікна — її призначення
 2. Мається на увазі ось що. Часто ролети необхідна як суто функціональний елемент — захист від яскравого сонячного світла і сторонніх поглядів з вулиці. Основним декором вікна є класичні штори. В цьому випадку віддайте перевагу гладким тканинам фонових забарвлень без текстури і принтів — бежевим, білим, сірим. Для спальні або вітальні доречні також темні віконні ролети «Black Out», але також в нейтральній палітрі коричневого, чорного сірого.

  Для східних і південних вікон підійдуть ролети холодних відтінків.

  Ваша мета — зберегти акцент на основному оформленні вікна, а не перетягувати його на ролети.

 3. Якщо віконні ролети — незалежний дизайнерський елемент, їх колір може бути і контрастним, і співзвучним основній гамі
 4. Важливо дотримати баланс. Рулонні штори на вікна — досить великий елемент дизайну і знаходиться на видному місці:

  • При виборі яскравих контрастних фарб їх досить підтримати невеликими декоративними деталями. Це може бути ваза, додатковий тон в текстилі, картина.
  • Бажаючим створити гнучкий інтер'єрний дизайн фахівці рекомендують такий трюк. Для речей з «довгим життям» вибираються кольору з основної палітри. До таких речей належать обробка стін і підлоги, меблі і — ролети на вікна. Сама базова гамма обігрується в класичних стриманих відтінках. Щоб модернізувати або освіжити такий інтер'єр, досить змінити драпірування, світильники та інший компактний декор.

  Чого слід уникати однозначно, так це повного збігу кольору тканинних ролет і шпалер. Візуальна втрата вікна зробить приміщення незатишним і тиснуть.

 5. Колір ролет і настрій людини
 6. Психологи відзначають, що кольори здатні коригувати психологічне самопочуття і формувати світовідчуття людини. Вважається що:

  • зелений заспокоює і перемикає на позитивне мислення;
  • жовтий і оранжевий підвищує настрій, працездатність і дарує відчуття щастя;
  • фіолетовий несе дух аристократизму, стимулює розумову діяльність;
  • червоний — колір-провокатор, підходить сильним цілеспрямованим особистостям;
  • блакитний і синій дарує умиротворення.

  У кожного кольору є теплі і холодні відтінки. Вибираючи ту чи іншу варіацію, ви можете коригувати особливості висвітлення в приміщенні. Чим яскравіше і сильніше світло, тим холодніше палітра. І навпаки.

Нові тенденції, яким пророкують популярність в 2020, стосуються і кольору рулонних штор, і їх фактури

В тренді будуть класика і стилі, які підпадають під девіз «стара нова розкіш»: італійська школа, ар-деко в зрізі персоналізації дизайну інтер'єрів.

Головними кольорами майбутнього сезону призначені:

 • Neo-Mint - пронизливо освітлений чистий відтінок м'ятного. За насиченістю він ближче до пастельних, але зберігає яскравість.
 • Cassis - благородний мікс рожевого і фіолетового в витяжці від пастелі до глибокої насиченості.
 • Диня - дуже м'який, майже невловимий жовтий.

Пропонується поекспериментувати з повним зануренням у вибраний колір. Тобто ролети і стіни виконуються в єдиній гаммі. Для деталізації і акцентування використовуються градієнти, омбре, принти, особливо флористичні, геометричні, фактурні малюнки.

Вітається текстурированная тканину - під замшу, оксамит.

Джерело