Введіть пошуковий запит

Рулонна штора на двері або замість дверей: варіанти, особливості

27 вересня 2019

Останнім часом рулонні штори все впевненіше стають найпопулярнішим способом організації міжкімнатного простору. Дизайнери все частіше рекомендують декорувати такими конструкціями не тільки віконні, а й дверні прорізи, а в деяких випадках використовувати їх в якості альтернативи традиційним дверям.

Переваги та особливості

Дитяча спальня, кухня, їдальня, вітальня, офісні приміщення — рулонних штор всюди знайдеться місце.

Крім традиційного способу застосування — на вікна, такі завіси вішають на міжкімнатні отвори і двері. І що примітно, рулонні штори на дверних отворах виглядають і функціонують нітрохи не гірше, ніж на вікнах.

Рулонні штори на балконні двері та дверні прорізи, вільно звисають або вставлені з боків в напрямні відрізи текстильного або нетканого матеріалу, закріплення зверху на валиках.

Принципової різниці між рулонку, якими прикрашають вікна і тими, що використовуються на дверях, немає.

Механізм кріплення може бути як відкритим, так і закритим, укладеними в пластиковий короб. Природно, що покупка другого варіанту обійдеться дорожче, але і виглядає короб естетичніше і до того ж захищає згорнуту тканину від пилу.

Управління ролетою здійснюється за допомогою спеціального ланцюжка або пружини. Також як віконну модель при необхідності її фіксують по висоті в будь-якому положенні. Більш просунуті моделі оснащені електронним механізмом. Керують ними дистанційно.

Міжкімнатні рулонні штори мають багато переваг:
  • Економлять корисну площу. Іноді рішення повісити їх між кімнатами випливає з невеликих розмірів приміщення, що не дозволяють встановити повноцінні двері, так щоб вона вільно відкривалася.
  • Є відмінним інструментом зонування. З їх допомогою зручно ділити простір на функціональні зони: виділити вбиральню, відокремити спальню від вітальні, облаштувати кожному члену сім'ї свій особистий простір в загальній кімнаті.
  • Грають роль додаткової теплоізоляції і захищають від пилу. Рольштори вберігають від протягів, настирливого сонця і поглядів ззовні, дозволяють підтримувати в кімнаті комфортну температуру. А якщо встановити такі штори на вікно з балконними дверима, вони стануть перешкодою мухам і комарам.
  • Роблять кімнату більш комфортною і стильною. Приміщення виглядає затишним і сучасним. Найширший асортимент матеріалів для їх виготовлення, їх фактур, кольорів, малюнків, використання фотодруку дозволяє підібрати підходящий варіант під будь-який інтер'єрний стиль і ідеально вписати його в обстановку.

Тканинні рулонні штори на балконні двері бажано підбирати з матеріалів, оброблених спеціальними просоченнями, що захищають від вологи та бруду. Як альтернативний варіант можна вибрати моделі з ПВХ.

Джерело